Головна » Статті » Рецензии на фильмы
Рецензия на фильм «Хроники Нарнии: Принц Каспиан» / The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

«Хроніки Нарнії 2: принц Каспіан»: лев, принц та четверо дітей.

Переважно із кожною новою стрічкою епопеї її якість погіршується. Після першого фільму, який із честю витримав сутичку із всіма своїми конкурентами та завоював прихильність глядачів, охочих до всіляких новинок, другий не потребує оригінальності – лише більше феєричності, що, звичайно, робиться за допомогою спецефектів. При третій стрічці одного проекту часто відчувається брак свіжих ідей, а четверта – найбільш навернута до першої у намаганні повторити те, що вдавалося у перших серіях. Інколи у проекті відкривається друге дихання – і тоді цікаво дивитися усі його численні серії, а досить часто він потопає, неспроможний на нові ідеї, або не вміючи подати ці ідеї у правильному руслі.

На звання чергової кіноепопеї цього разу претендують «Хроніки Нарнії». Перша частина «Хроніки Нарнії: Лев, Біла Відьма та шафа» пройшла на ура (зібрала у світовому прокаті понад 750 млн. доларів), тому не забарилася й друга.

Сказати те, що продовження набагато краще за першу стрічку, що у кінематографі явище вкрай виняткове, – означає нічого не сказати. Тут і пригоди цікавіші, й діалоги гостріші, і битви динамічніші. Головні ролі у фільмі зіграли Бен Барнс (принц Каспіан), Джорджі Хенлі (Люсі), Вільям Мослі (Пітер), Скандар Кейнс (Едмунд), Анна Поплвелл (Сьюзен).

З самого початку стрічки режисер Ендрю Адамсон, постановник першої «Хроніки», зіштовхує нас із казковими героями Нарнії, які відіграють свою роль, не менш важливу, ніж людські персонажі. Це смішний та недовірливий гном Трампкін, героїчне мишеня Ріпічіп, дивитися на якого – одне задоволення. І, звичайно, лев Аслан, хоча на появу останнього потрібно чекати на протязі всієї стрічки.

Проте весь фільм – це не настільки чергові пригоди чотирьох дітей, наскільки справді історія принца Каспіана, який повинен стати королем і врятувати Нарнію.

Час у Нарнії пливе дуже швидко й той рік, що прожили Пітер, Сьюзен, Едмунд та Люсі у Лондоні, для Нарнії означав цілі сторіччя, й, можливо, тисячоліття.

Як колись сказав старий професор із першої частини, потрапити в Нарнію можна лише випадково, й зовсім не чекаючи цього. Цього разу дітей покликав чарівний ріг, у який просурмив принц Каспіан, рятуючись від свого дядька – короля Міраза, який вбив його батька, свого брата-короля й хоче зробити те саме із племінником. Таким чином герої потрапили до Нарнії вдруге.

Проте вони побачили, що знайомий їм світ помер, а залишки чарівної країни хочуть стерти з лиця землі люди, які якимось чином потрапили до казкової країни. Історія про Білу Відьму та чотирьох королів і королев далекого минулого стала лише легендою, а в існування Аслана тепер уже не вірить ніхто. На четвірку чекає нова війна, яка буде останьою для двох із них – Пітера та Сьюзен. І це після того, коли творці картини показали нам нестримне бажання дітей залишитися в Нарнії назавжди.

Сюжет картини закручений дуже вдало. Діти, яким треба приймати дорослі рішення, від яких залежать життя інших людей і чарівних істот, потрапляють у безліч кумедних ситуацій: коли Пітер намагається командувати військом Нарнії, його суперечки із принцом Каспіаном, який вважає парадоксом, що великі королі й королеви минулого виявилися всього-на-всього підлітками, й те, що значно молодший за нього Пітер, вирішує, як йому чинити. Або коли Пітер звинувачує Каспіана у зриві воєнної операції, внаслідок якої загинуло багато нарнійців. Як з’являється Аслан і проголошує принца Каспіана одним із королів Нарнії. Або коли Едмунд вбиває «привид» Білої Відьми, яку мало не воскресив принц Каспіан. Чи те, що на Едмунда й Люсі ще колись чекає повернення в Нарнію, тоді як Пітер і Сьюзен її більше ніколи не побачать.

З технічного боку, картина вражає: казкові пейзажі, кумедні звірятка, масштабні зйомки битв, руїни стародавнього замку, катапульти, живі дерева, які ніби щойно вийшли із «Володаря перснів» на поклик Аслана. Битви у «Хроніках» стандартні, хоча й тут не обійшлося без своєї родзинки – це катапульти та підземні пастки. Єдине, що здавалося надуманим, так це річка й міст, коли володар річки, за наказом Аслана, знищив залишки армії людей і проковтнув їхнього воєначальника.

Надзвичайно кумедні вийшли картинки за участю миші-воїна. Мабуть ніщо у стрічці не є таким живописним, як цей маленький лицар. А сцена із котом, якого миші-воїни вирішили зв’язати: обплутали маленькими, мишачими, мотузками лапи та мордочку своєму споконвічному ворогу, одна із найкращих у фільмі.

Характери головних героїв тут розкриваються значно краще, ніж у попередньому фільмі. Якщо тоді вони були ще дітьми, то тепер вони вчаться бути дорослими й відповідальними. Вони вже не ті діти, якими були колись, бо прожили у своєму світі цілий рік, крім того ще у свій перший візит у Нарній правили там досить довго.

Ще одна інтрига у фільмі: коли Аслан проголошує Каспіана королем Нарнії, нарівні із Пітером, Сьюзен, Едмундом та Люсі. Цікаво, якби вони залишилися, хто б став верховним королем, Пітер чи Каспіан – на це варто б було подивитися, особливо, із їхніми характерами, адже ні той, ні той, не хотіли б поступитися, незважаючи на те, що Пітер молодший за принца тальмаринців.

У цій казці зміст один – перемогти можна лише за допомогою Аслана, інакше на Нарнію чекає кінець. Але Аслан не мчить на допомогу, рятувати країну мають королі і королеви, який врешті прийде на допомогу гордий лев. Усе ніколи не повторюється, як говорить Аслан, і лише зовнішні події змушують його розпочати переможну битву, яка без нього приречена на поразку.

Висновок: цікавий сюжет, масові спецефекти, трішки мелодрами і щасливий хепі енд – усе як у хороших голівудських блокбастерах, дивитися можна. У К.С.Льюїса попереду ще багато книг цієї тематики, отож вистачить ще не на один сіквел. Головне, щоб до того часу розповідь про пригоди у Нарнії не набриднула.

Категорія: Рецензии на фильмы | Додав: BUMER_______(UA) (25.01.2012)
Переглядів: 563 | Теги: Хроники Нарнии: Принц Каспиан | Рейтинг: 2.0/1