• Сообщить об ошибке
  • Стол Заказов
  • Регистрация
Головна » Статті » Знаменитості » актори
Джекі Чан

Джекі Чан народився в Гонконзі (нині адміністративний район Китайської Народної Республіки). Його батьки - Чарльз Чан і Лі-Лі Чан - втекли в Гонконг з континенту під час громадянської війни, а в 1960 році перебралися до Австралії. До переїзду вони працювали відповідно дворецьким і покоївки в резиденції посла Франції в Гонконзі. Китайське ім'я Чана «КОНСАУ» означає «народжений в Гонконгу».

У віці 6 років Чан був відданий у школу пекінської опери в Гонконзі. Крім сценічної підготовки ця школа дала хлопчикові здатності прекрасно володіти своїм тілом. Чан захоплювався і бойовим мистецтвом кунг-фу. В епізодичних ролях в кіно почав зніматися ще підлітком, брав участь у трюкової масовці фільмів Кулак люті, і Вихід дракона за участю Брюса Лі.

Кар'єру в кіно Джекі Чан почав як каскадер, іноді його займали в епізодах і невеликих ролях. Впевнено володіючи кунг-фу, акробатикою, володіючи гарною пластикою і навичками сценічної майстерності, Чан з середини 1970-х років починає грати більш великі ролі, а потім і сам ставить фільми. Він робить картини відверто розважального плану - невибагливі комедії з «мордобоєм», але з часом стає зрозуміло, що цьому енергійному і рухомого здоровані вдалося створити новий кіножанрі, в якому здатний працювати тільки одна людина - сам Джекі Чан. Тому що, ніхто крім нього не буде піддавати своє життя небезпеці заради чергового запаморочливого трюку. Фільми Чана багато в чому схожа комедіям епохи «німого кіно», коли на екрані панували трюки і геги. Ставши популярним китайським актором, Джекі Чан з середини 1990-х років працював в Голлівуді і зумів в короткий термін домогтися оглушливого успіху. Кіноінтеллектуали його не помічають, але відданих шанувальників у Чана не менше, ніж у самих яскравих зірок світового екрану. Найбільш відомі фільми з його участю: Перший удар, Громобій, Розбирання в Бронксі, Шанхайський полудень.

Перш ніж стати відомим під ім'ям Джекі, він використовував безліч псевдонімів. Оскільки він був важким немовлям (12 фунтів), його мама дала йому прізвисько Пао Пао («гарматне ядро»). Потім в оперній школі (де він навчався разом з Саммі Хуном та Юенем Бяо) Чана називали Юень Ло на честь його вчителя Ю Джим-Йена.

На зорі кар'єри (до фільму «Новий кулак люті», 1976) він був відомий як Чен Юен Лун. Потім тільки він отримав від своїх австралійських товаришів ім'я Джекі (1976-1977). На будмайданчику працював хлопець на ім'я Джек, а Чана для простоти назвали Малим Джеком (потім Джекі). Оскільки справжнє прізвище його батька - Фан, китайське ім'я Джекі згодом було змінено на Фан Шілун. Його також називали Шин Лун («молодий дракон») - так він згодом назвав головного героя фільму «Безстрашна гієна».

Першим проривним проектом Чана став фільм «П'яний майстер». У фільмі Чан зіграв незвичайну для себе роль - меткого і безладності малого Он Фей Хуна. У цьому сенсі стрічка була досить новаторською. Також досить успішним виявився комічний дует Чана і літнього актора Юен Сю Тьена (також відомого під ім'ям Саймон Юен), батька знаменитого постановника бойових сцен Юен Ву-Піна. Картина стала дуже популярною і поклала початок успіхам Джекі Чана.

Чан одружився на тайванської актрисі Лінь Фен Цзяо (Лам Фун Г'ю на діалекті). В автобіографії позначений 1983 рік, проте багато джерел вказують дату 1 грудня 1982 року. На веб-сайті Джекі Чана також позначений 1982 рік. У них є син Чань Чо-Мін (Джейсі Чан), що народився 3 грудня 1982, хоча в автобіографії Чана знову-таки зазначений інший рік - 1984. У Чана також є дочка ЕТА Оу Чок Лам (нар. 19 листопада 1999) від позашлюбного зв'язку з актрисою Елейн Оу І-Лей.

Спочатку він навчався у початковій школі Наньхуа, але потім батьки визнали за необхідне відіслати його до школи пекінської опери при Китайському інституті оперних досліджень (1961-1971). Чан входив до трупи «Семи везунчиків» разом з Саме Хуном, Юенем Бяо і Корі Квай.

Чан стверджує, що робить самостійно більшу частину трюків, а також іноді дублює інших акторів. Але загальноприйняте твердження про те, що він робить сам ВСІ свої трюки - помилково. Є як мінімум один випадок, коли було відкрито і привселюдно сказано, що замість нього знімалися дублери - фільм «Смокінг» («The Tuxedo») - 7 каскадерів. Він користується послугами дублерів, і вже давно. Але з упевненістю можна сказати, що найбільш небезпечні і божевільні трюки він виконав сам, і дуже часто отримував під час них травми. (Під час фінальних титрів в його фільмах зазвичай демонструються невдалі дублі і іноді 1-2 сцени з отриманням травм). На його тілі немає, мабуть, ні дюйма, які б не були пошкоджені: удари, опіки, порізи, вибиті зуби, вивихи, переломи ... Тому Чан внесений в чорні списки страхових компаній по всьому світу. Найнебезпечнішу травму Чан отримав на зйомках «Зброя бога» (1986), де після падіння з дерева він проломив череп. Зараз він уникає небезпечних трюків, ретельно все перевіряє і тільки потім виконує.

На зйомках «Проекту" А "» ("Project« A ») в 1983 Чан офіційно створив каскадерських групу Джекі Чана, з якою він і працював над подальшими фільмами. Чан стверджує, що робота зі знайомими людьми значно полегшує знімальний процес.

Чан стверджує, що створив свій образ на противагу образу Брюса Лі та його численних клонів (див. Брюсплуатація). Брюс Лі грав зосереджених і відважних бійців, а Чан грає леноватих, іноді простуватий, але добрих і сильних хлопців, найчастіше перебувають у натягнутих відносинах з родиною, друзями чи дівчатами. Проте врешті-решт його герої завжди здобувають перемогу.

Для фільмів характерно чіткий поділ персонажів на «добрих» і «злих», але останні іноді можуть покаятися.

У 1980-х роках він з'явився в декількох фільмах про «Щасливих зірках» в ролях другого плану, головні ролі виконував його «старший брат» по школі Саме Хун.

Чан неодноразово намагався пробитися на американський ринок з проектами «Велика бійка», «Перегони" Гарматне ядро "», «Перегони" Гарматне ядро "2» («The Cannonball Run»), «Покровитель» («The Protector») на початку 1980 -х років. У 1990-х Чану двічі пропонували ролі лиходіїв, але він обидва рази відхилив пропозиції. Спочатку його друг Сильвестр Сталлоне запропонував йому зіграти злочинця Саймона Фенікса в картині «Руйнівник» (1993), але Чан відмовився, побоюючись потрапляння до списків стереотипних голлівудських лиходіїв. Цю роль зіграв Уеслі Снайпс. Він також відмовився від ролі злочинця в «Смертельна зброя 4», її потім зіграв Джет Лі.

В останні роки Чан все більше експериментує з жанрами, героями і сюжетами. В одному з інтерв'ю він сказав, що хоче довести, що він актор, який вміє битися, а не боєць, який може грати («For the future I want the audience to know I'm the actor who can fight and not the fighter who can act »). Тому останні його фільми так різняться: «Нова поліцейська історія» («New Police Story») - драма, «Міф» («The Myth») - фентазі, «Роб-Бі-Гуд» («Rob-B-Hood») - комедія. І він дійсно може бути різним, він дійсно відмінний актор, який може зіграти самі різні характери, не втрачаючи при цьому своєї індивідуальності.

Джекі Чан - фотогалерея: http://kino-zl.org.ua/photo/4
Категорія: актори | Додав: BUMER_______(UA) (10.03.2010)
Переглядів: 4691 | Рейтинг: 4.1/15