В феврале киевский режиссер Дмитрий Сухолиткий-Собчук покажет свой документальный фильм "Красная Маланка" на Talent Campus Берлинского кинофестиваля.
30 молодых режиссеров со всего мира представят свои проекты для поиска партнеров по совместному производству, прокату, узнают, как попасть на мировые кинофестивали.
Украинскую ленту сняли в румынском селе Красна Черновицкой области. В основе картины - обряд вождения Маланки в ночь с 13-го на 14-е января. Фильм состоит из пяти новелл. В каждой говорится об отдельном герое
"Будем в Берлине работать над фестивальной версией фильма, - говорит режиссер. - Потому что хронометраж на 90-минут, который имеем сейчас, годится только для проката. Показывать фильм в украинских киноклубах и небольших кинотеатрах начнем во второй половине года. Для участия в фестивалях должны сократить ленту к 52-м минутам. Это оказалось сложно. Возможно, придется просто сделать фильм без вступительной новеллы".
Герой одной из историй - чабан Антон Плешка. Он умер 75-летним в декабре прошлого года.
"Антон был комендантом Маланки 1960 года, как только вернулся из армии. Т.е. организовывал местных мужчин "маланкувать". Быть комендантом - это была своеобразная инициация во взрослого мужчину, после чего можно было жениться. Антон говорил, что с тех пор немного изменилось. Он пас скот с конца весны до середины осени. Раз записывали на пастбище с ним интервью. После этого Антон подходит ко мне и говорит: "Давно уже тебе сказать хочу, чтобы кино Европа увидела. Можешь так сделать?"
"Красную Маланку" начинали снимать за свой счет. Позже государство вложило в ленту 400 тыс. грн.
У лютому київський режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук покаже свій документальний фільм "Красна Маланка" на Talent Campus Берлінського кінофестивалю.
30 молодих режисерів зі всього світу представлять свої проекти для пошуку партнерів зі спільного виробництва, прокату, дізнаються, як потрапити на світові кінофестивалі.
Українську стрічку зняли у румунському селі Красна Чернівецької області. В основі картини - обряд водіння Маланки у ніч з 13-го на 14-те січня. Фільм складається з п'яти новел. У кожній йдеться про окремого героя.
"Будемо у Берліні працювати над фестивальною версією фільму, - каже режисер. - Бо хронометраж на 90-хвилин, який маємо зараз, годиться тільки для прокату. Показувати фільм в українских кіноклубах і невеличких кінотеатрах почнемо у другій половині року. Для участі у фестивалях мусимо скоротити стрічку до 52-х хвилин. Це виявилося складно. Можливо, доведеться просто зробити фільм без вступної новели".
Героєм однієї з історій є чабан Антон Плєшка. Він помер 75-річним у грудні минулого року.
"Антон був комендантом Маланки 1960 року, як тільки повернувся з армії. Тобто організовував місцевих чоловіків маланкувати. Бути комендантом - це була своєрідна ініціація у дорослі чоловіки, після чого можна було одружуватися. Антон казав, що відтоді небагато змінилося. Він пас худобу з кінця весни до середини осені. Раз записували на пасовищі з ним інтерв'ю. Після цього Антон підходить до мене й говорить: "Давно вже тобі сказати хочу, щоб кіно Європа побачила. Можеш так зробити?"
"Красну Маланку" починали знімати власним коштом. Пізніше держава вклала у стрічку 400 тис грн.